About Us
| Lifting Capacity | 2 ton |
| Hoist Type | With Manual Trolley |
| Lifting Height | 6 m |
| Power Supply | Single Phase |
| Brand | SWIFT |
| Control Type | Pendant Control |
| Speed Type | Single Speed |
| Number of Falls | 1 |
Key Features
Call Us For Order
About Us
| Lifting Capacity | 5 Ton |
| Hoist Type | With Electric Trolley |
| Lifting Height | 9 m |
| Power Supply | Three Phase |
| Brand | Shakti |
| Control Type | Remote Control |
| Speed Type | Dual Speed |
| Number of Falls | 4 |
Key Features
Call Us For Order
About Us
| Lifting Capacity | 2 Ton |
| Hoist Type | With Electric Trolley |
| Lifting Height | 3 m |
| Power Supply | Single Phase |
| Brand | SWIFT |
| Control Type | Remote Control |
| Speed Type | Dual Speed |
| Number of Falls | 2 |
Key Features
Call Us For Order
About Us
| Lifting Capacity | 10 Ton |
| Hoist Type | With Electric Trolley |
| Lifting Height | 6 m |
| Power Supply | Three Phase |
| Brand | Kepro |
| Control Type | Remote Control |
| Speed Type | Dual Speed |
| Number of Falls | 4 |
Key Features
Call Us For Order
About Us
| Lifting Capacity | 10 Ton |
| Hoist Type | With Electric Trolley |
| Lifting Height | 9 m |
| Power Supply | Three Phase |
| Brand | Kepro |
| Control Type | Remote Control |
| Speed Type | Dual Speed |
| Number of Falls | 4 |
| Production Capacity | 10 ton |
| Delivery Time | 25 days |
| Packaging Details | whood box |
Key Features
Call Us For Order
About Us
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Hoist Type | Hook Suspended |
| Lifting Height | 20 m |
| Power Supply | Three Phase |
| Brand | Shakti |
| Control Type | Pendant Control |
| Speed Type | Dual Speed |
| Number of Falls | 1 |
Key Features
Call Us For Order
Copyright © SHAKTI ENGINEERING WORKS, All Right Reserved.
Designed By Grow Asia