About Us
| Load Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 30 m |
| Hoist Speed | 25 m/min |
| Drive Type | Electric Motor |
| Bucket Type | Platform Type |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
| Power Rating | 5 kW |
| Control Type | Push Button |
| Usage | General Material |
Key Features
Call Us For Order
Copyright © SHAKTI ENGINEERING WORKS, All Right Reserved.
Designed By Grow Asia