About Us
| Lifting Capacity | 3 ton |
| Jib Length | 4 m |
| Jib Arm Length | 2 m |
| Slewing Angle | 180 deg |
| Slew Angle | 360 Deg |
| Mounting Type | Free standing |
| Hoist Type | Electric |
| Operation | Manual |
| Crane Class | Class II |
| Hoist Speed | 4 m/min |
| Control Type | Pendant+RRC |
| Slewing Type | Manual |
| Material | MS |
| Power Supply | 415 V AC |
Key Features
Call Us For Order
Copyright © SHAKTI ENGINEERING WORKS, All Right Reserved.
Designed By Grow Asia