About Us
| Crane Type | EOT Crane |
| Remote Type | Pendant Type |
| Number Of Buttons | 12 Buttons |
| Frequency Band | Customized |
| Control Distance | Up to 100 m |
| Power Source | customized |
| Safety Feature | Key Switch |
| Housing Protection | IP54 |
| Operating Temperature | -20–70°C |
| Receiver Supply Voltage | 110 V AC |
| Production Capacity | 15 ton |
| Delivery Time | 25 Days |
Key Features
Call Us For Order
Copyright © SHAKTI ENGINEERING WORKS, All Right Reserved.
Designed By Grow Asia