About Us
| Load Capacity | 10 ton |
| Span | 5 m |
| Lift Height | 9 m |
| Duty Class | Class I |
| Crane Type | Single Girder |
| Hoist Speed | 12 m/min |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
| Control Type | Radio Remote |
| Material | MS |
Key Features
Call Us For Order
About Us
| Capacity | 7.5 ton |
| Span | 7.5 m |
| Lift Height | 9 m |
| Duty Class | Class I |
| Crane Type | Single Girder |
| Hoist Speed | 4 m/min |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
| Control Type | Pendant + Radio |
| Material | MS |
Key Features
Call Us For Order
Copyright © SHAKTI ENGINEERING WORKS, All Right Reserved.
Designed By Grow Asia