About Us
| Capacity | 3 ton |
| Phase | 3 Phase |
| Wire Rope Length | Mini Electric Hoist |
| Rope Diameter | 6 mm |
| Hoist Suspension | Hook Mounted |
| Lift Height | 3 m |
| Lifting Speed | 3 m/min |
| Power Supply | 415V 50Hz |
| Control Type | Pendant Control |
Key Features
Call Us For Order
Copyright © SHAKTI ENGINEERING WORKS, All Right Reserved.
Designed By Grow Asia